Medaliony

Zawsze byłem zafascynowany medalionami wszelakiego rodzaju. Zaczynając od wisiorków dla zakochanych par (zresztą sam taki posiadam) aż po takie które występują w serialach czy filmach. Postanowiłem więc kilka z nich narysować.

Assassin’s Creed


Klasyczny znak Kreda i Zakonu, którego wiele wariacji pojawiło się na przestrzeni dziejów. Składa się na niego część główna, złożoną z dwóch kolumn schodzących się na szczycie, i „skrzydeł” po bokach na dole, oraz łukowatej podstawy z „kolcem” pośrodku. Znak ten towarzyszy zakonowi od zarania dziejów.
W zależności od okresu oraz lokacji przybierał różne formy. Asasyni często przekształcali symbol tak, by pasował do danego okresu, miejsca, aktualnych wydarzeń, czy też bezpośrednio odnosił się do danego odłamu Asasynów. Często był wykorzystywany jako sprzączką przy pasie.

Harry Potter

Jest to tak zwana insygnia śmierci. Składa się ona z trzech symboli. Jest to Czarna różdżka, Kamień wskrzeszenia oraz Peleryna niewidka. Są to trzy przedmioty występujące w legendzie ,,Opowieść o Trzech Braciach” ze zbioru Baśni barda Beedla. Harry i jego przyjaciele dowiedzieli się o nich podczas wizyty u ojca Luny. Główny bohater w serii miał każdy z magicznych przedmiotów. Można było go ujrzeć na szyi ojca Luny.

Wiedźmin

Wiedźmiński medalion jest to srebrny znak cechowy wiedźminów. W zależności od szkoły wiedźmińskiej przedstawia wilka, kota, gryfa, żmiję, niedźwiedzia lub mantikorę.
Medalion jest znakiem charakterystycznym cechu wiedźmińskiego. Posiada on magiczne właściwości, m.in. wykrywa obecność potworów, pozwala wykryć magiczne obiekty, użycie magii, czy też obecność osoby posługującej się magią. Znak ten nosi m.in. Vesemir, Geralt, Ciri, Lambert oraz Eskel

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s